VESTSJÆLLANDSRUNDEN

2021

Sidst ændret:
18.09.2021

Spilleplan for 2021

Spillested Korsør er på Tovesvej (ved Korsørhallen) og Hulby er på Hulby Stadion
Spillested Slagelse er på Fælledvej ved Tennishallen. Høng er på Rosenvænget 23, 4270 Høng.

Kamp
Runde
Dag
Dato
Hjemme - Ude
Point
Score
Spilles i
1
1
søndag
25.april Mars - Team Ding-Dong
3-3
57-73
Slagelse
2
1
søndag
25.april Bam Bam - Torpedoerne
4-2
62-52
Slagelse
3
1
søndag
25.april Team VSP - Just for Fun
4-2
70-53
Slagelse
4
1
søndag
25.april SPC - Kvartetten
6-0
78-24
Slagelse
5
1
søndag
25.april Kuglelegerne - Korsør 1
3-3
66-48
Slagelse
6
1
søndag
25.april 4 Kløver - Kuglerne
1-5
45-71
Slagelse
7
2
onsdag
28.april Torpedoerne - Mars
3-3
50-50
Korsør
8
2
onsdag

28.april

Team VSP - Team Ding-Dong
1-5
47--72
Høng
9
2
onsdag

28.april

Bam Bam - Kvartetten
3-3
55-49
Slagelse
10
2
onsdag

28.april

Korsør 1 - Just for Fun
3-3
50-50
Korsør
11
2
onsdag

28.april

SPC - 4 Kløver
5-1
76-32
Slagelse
12
2
onsdag

28.april

Kuglerne - Kuglelegerne
3-3
62-64
Korsør
13
3
onsdag
05. maj
Mars - Team VSP
3-3
58-63
Slagelse
14
3
onsdag
05. maj
Kvartetten - Torpedoerne
5-1
77-56
Korsør
15
3
onsdag
05. maj
Team Ding-Dong - Korsør 1
2-4
64-69
Hulby
16
3
onsdag
05. maj
4 Kløver - Bam Bam
2-4
54-60
Slagelse
17
3
onsdag
05. maj
Just for Fun - Kuglerne
5-1
67-60
Korsør
18
3
onsdag
05. maj
Kuglelegerne - SPC
2-4
54-61
Slagelse
19
4
onsdag
12. maj Kvartetten - Mars
0-6
38-78
Korsør
20
4
onsdag
12. maj Korsør 1 - Team VSP
4-2
66-60
Korsør
21
4
onsdag
12. maj
Torpedoerne - 4 Kløver
3-3
68-71
Korsør
22
4
onsdag
12. maj
Kuglerne - Team Ding-Dong
4-2
63-53+
Korsør
23
4
onsdag
12. maj
Bam Bam - Kuglelegerne
2-4
52-65
Slagelse
24
4
onsdag
12. maj
SPC - Just for Fun
5-1
72-40
Slagelse
25
5
onsdag
19. maj Mars - Korsør 1
1-5
47-67
Slagelse
26
5
onsdag
19. msj
4 Kløver - Kvartetten
4-2
69-57
Slagelse
27
5
onsdag
19. msj
Team VSP - Kuglerne
3-3
60-64
Høng
28
5
onsdag
19. msj
Kuglelegerne - Torpedoerne
3-3
63-57
Slagelse
29
5
onsdag
19. msj
Team Ding-Dong - SPC
3-3
65-56
Hulby
30
5
onsdag
19. msj
Just for Fun - Bam Bam
4-2
67-51
Korsør
31
6
onsdag
26. maj 4 Kløver - Mars
0-6
43-78
Slagelse
32
6
onsdag
26. maj Kuglerne - Korsør 1
1-5
43-71
Korsør
33
6
onsdag
26. maj Kvartetten - Kuglelegerne
4-2
71-55
Korsør
34
6
onsdag
26. maj SPC - Team VSP
2-4
42-65
Slagelse
35
6
onsdag
26. maj Torpedoerne - Just for Fun
2-4
51-67
Korsør
36
6
onsdag
26. maj Bam Bam - Team Ding-Dong
2-4
49-61
Slagelse
37
7
onsdag
02. juni Mars - Kuglerne
5-1
72-43
Slagelse
38
7
onsdag
02. juni Kuglelegerne - 4 Kløver
4-2
65-50
Slagelse
39
7
onsdag
02. juni Korsør 1 - SPC
4-2
68-47
Korsør
40
7
onsdag
02. juni Just for Fun - Kvartetten
2-4
53-71
Korsør
41
7
onsdag
02. juni Team VSP - Bam Bam
3-3
63-61
Høng
42
7
onsdag
02. juni Team Ding-Dong - Torpedoerne
5-1
70-31
Hulby
43
8
onsdag
09. juni Kuglelegerne - Mars
3-3
57-61
Slagelse
44
8
onsdag
09. juni
SPC - Kuglerne
3-3
63-69
Slagelse
45
8
onsdag
09. juni
4 Kløver - Just for Fun
5-1
74-56
Slagelse
46
8
onsdag
09. juni
Bam Bam - Korsør 1
1.5
37-71
Slagelse
47
8
onsdag
09. juni
Team Ding-Dong - Kvartetten
6-0
78-36
Hulby
48
8
onsdag
09. juni
Team VSP - Torpedoerne
4-2
61-63
Høng
49
9
onsdag
16. juni Mars - SPC
2-4
46-75
Slagelse
50
9
onsdag
16. juni
Just for Fun - Kuglelegerne
4-2
73-54
Korsør
51
9
onsdag
16. juni
Kuglerne - Bam Bam
2-4
58-67
Korsør
52
9
onsdag
16. juni
Team Ding-Dong - 4 Kløver
5-1
77-33
Hulby

53

9
onsdag
16. juni
Korsør 1 - Torpedoerne
5-1
77-29
Korsør
54
9
onsdag
16. juni
Team VSP - Kvartetten
4-2
70-57
Høng
55
10
onsdag
23. juni Just for Fun - Mars
1-5
45-74
Korsør
56
10
onsdag
23. juni
Bam Bam - SPC
2-4
52-68
Slagelse
57
10
onsdag
23. juni
Kuglelegerne - Team Ding-Dong
2-4
55-67
Slagelse
58
10
onsdag
23. juni
Torpedoerne - Kuglerne
3-3
57-53
Korsør
59
10
onsdag
23. juni
4 Kløver - Team VSP
3-3
48-61
Slagelse
60
10
onsdag
23. juni
Kvartetten - Korsør 1
1-5
37-67
Korsør
61
11
onsdag
30.juni Mars - Bam Bam
5-1
72-45
Slagelse
62
11
onsdag
30.juni
Team Ding-Dong - Just for Fun
6-0
78-28
Hulby
63
11
onsdag
30.juni
SPC - Torpedoerne
6-0
78-26
Slagelse
64
11
onsdag
30.juni
Team VSP - Kuglelegerne
4-2
68-42
Høng
65
11
onsdag
30.juni
Kuglerne - Kvartetten
4-2
65-48
Korsør
66
11
onsdag
30.juni
Korsør 1 - 4 Kløver
5-1
72-45
Korsør
   
søndag
4. juli
Sommerstævne
Slagelse
67
12
onsdag
14. juli Team Ding-Dong - Mars
4-2
67-61
Hulby
68
12
onsdag
14. juli Torpedoerne - Bam Bam
2-4
56-70
Korsør
69
12
onsdag
14. juli Just for Fun - Team VSP
4-2
68-40
Korsør
70
12
onsdag
14. juli Kvartetten - SPC
0-6
18-78
Korsør
71
12
onsdag
14. juli Korsør 1 - Kuglelegerne
3-3
51-65
Korsør
72
12
onsdag
14. juli Kuglerne - 4 Kløver
3-3
58-59
Korsør
73
13
onsdag
21. juli Mars - Torpedoerne
5-1
73-52
Slagelse
74
13
onsdag
21. juli Team Ding-Dong - Team VSP
4-2
71-43
Hulby
75
13
onsdag
21. juli Kvartetten - Bam Bam
4-2
69-59
Korsør
76
13
onsdag
21. juli Just for Fun - Korsør 1
1-5
43-73
Korsør
77
13
onsdag
21. juli 4 Kløver - SPC
0-6
57-78
Slagelse
78
13
onsdag
21. juli Kuglelegerne - Kuglerne
3-3
67-68
Slagelse
79
14
onsdag
28. juli Team VSP - Mars
5-1
68-21
Høng
80
14
onsdag
28. juli Torpedoerne - Kvartetten
3-3
68-63
Korsør
81
14
onsdag
28. juli
Korsør 1 - Team Ding-Dong
2-4
47-70
Korsør
82
14
onsdag
28. juli
Bam Bam - 4 Kløver
2-4
65-66
Slagelse
83
14
onsdag
28. juli
Kuglerne - Just for Fun
3-3
69-59
Korsør
84
14
onsdag
28. juli
SPC - Kuglelegerne
5-1
76-39
Slagelse
85
15
onsdag
04. aug Mars - Kvartetten
5-1
72-45
Slagelse
86
15
onsdag
04. aug
Team VSP - Korsør 1
2-4
44-60
Høng
87
15
onsdag
04. aug
4 Kløver - Torpedoerne
5-1
76-48
Slagelse
88
15
onsdag
04. aug
Team Ding-Dong - Kuglerne
4-2
70-54
Hulby
89
15
onsdag
04. aug
Kuglelegerne - Bam Bam
4-2
74-53
Slagelse
90
15
onsdag
04. aug
Just for Fun - SPC
3-3
62-62
Korsør
91
16
onsdag
11. aug Korsør 1 - Mars
3-3
69-72
Korsør
92
16
onsdag
11. aug
Kvartetten - 4 Kløver
1-5
45-75
Korsør
93
16
onsdag
11. aug
Kuglerne - Team VSP
1-5
47-70
Korsør
94
16
onsdag
11. aug
Torpedoerne - Kuglelegerne
3-3
58-66
Korsør
95
16
onsdag
11. aug
SPC - Team Ding-Dong
3-3
52-55
Slagelse
96
16
onsdag
11. aug
Bam Bam - Just for Fun
1-5
51-67
Slagelse
97
17
onsdag
18.aug Mars - 4 Kløver
3-3
65-64
Slagelse
98
17
onsdag
18. aug
Korsør 1 - Kuglerne
3-3
60-60
Korsør
99
17
onsdag
18. aug
Kuglelegerne - Kvartetten
4-2
70-52
Slagelse
100
17
onsdag
18. aug
Team VSP - SPC
5-1
69-44
Høng
101
17
onsdag
18. aug
Just for Fun - Torpedoerne
3-3
57-57
Korsør
102
17
onsdag
18. aug
Team Ding-Dong - Bam Bam
5-1
72-45
Hulby
103
18
onsdag
25. aug Kuglerne - Mars
4-2
68-52
Korsør
104
18
onsdag
25. aug
4 Kløver - Kuglelegerne
3-3
62-59
Slagelse
105
18
onsdag
25. aug
SPC - Korsør 1
4-2
72-43
Slagelse
106
18
onsdag
25. aug
Kvartetten - Just for Fun
2-4
59-71
Korsør
107
18
onsdag
25. aug

Bam Bam - Team VSP

2-4
59-71
Slagelse
108
18
onsdag
25. aug
Torpedoerne - Team Ding-Dong
1-5
38-77
Korsør
109
19
onsdag
01. sep Bam Bam - Mars
3-3
60-62
Slagelse
110
19
onsdag
01. sep Just for Fun - Team Ding-Dong
2-4
55-71
Korsør
111
19
onsdag
01. sep Torpedoerne - SPC
0-6
40-78
Korsør
112
19
onsdag
01. sep Kuglelegerne - Team VSP
0-6
48-78
Slagelse
113
19
onsdag
01. sep Kvartetten - Kuglerne
0-6
30-78
Korsør
114
19
onsdag
01. sep 4 Kløver - Korsør 1
1-5
45-76
Slagelse
115
20
onsdag
08. sep SPC - Mars
6-0
78-33
Slagelse
116
20
onsdag
08. sep
Kuglelegerne - Just for Fun
2-4
66-66
Slagelse
117
20
onsdag
08. sep
Bam Bam - Kuglerne
2-4
51-68
Slagelse
118
20
onsdag
08. sep
4 Kløver - Team Ding-Dong
3-3
52-56
Slagelse
119
20
onsdag
08. sep
Torpedoerne - Korsør 1
0-6
38-78
Korsør

120

20
onsdag
08. sep
Kvartetten - Team VSP
3-3
44-52
Korsør
121
21
onsdag
15. sep Mars - Just for Fun
5-1
71-41
Slagelse
122
21
onsdag
15. sep
SPC - Bam Bam
6-0
78-47
Slagelse
123
21
onsdag
15. sep
Team Ding-Dong - Kuglelegerne
6-0
78-35
Hulby
124
21
onsdag
15. sep
Kuglerne - Torpedoerne
6-0
78-34
Korsør
125
21
onsdag
15. sep
Team VSP - 4 Kløver
4-2
59-49
Høng
126
21
onsdag
15. sep
Korsør 1 - Kvartetten
4-2
64-50
Korsør
127
22
lørdag
18. sep Mars - Kuglelegerne
3-3
65-58
Korsør
128
22
lørdag
18. sep
Kuglerne - SPC
6-0
78-53
Korsør
129
22
søndag
18. sep
Just for Fun - 4 Kløver
3-3
62-57
Korsør
130
22
lørdag
18. sep
Korsør 1 - Bam Bam
3-3
65-58
Korsør
131
22
lørdag
18. sep
Kvartetten - Team Ding-Dong
0-6
30-78
Korsør
132
22
lørdag
18. sep
Torpedoerne - Team VSP
1-5
37-73
Korsør